Založ si blog

O nás bez nás!

Je celkom jasné, že videnie ministerky kultúry Natálie Milanovej v hodnotení činnosti Múzea SNP je diametrálne odlišné od hodnotení špičkových historikov, ako aj ľudí, ktorí niečo dosiahli v slovenskej spoločnosti. Je diametrálne odlišné aj od hodnotení našich partnerov v Českej republike, Poľsku, Nemecku, Francúzsku, alebo USA. Je mi to naozaj ľúto, pretože obviniť pracovníkov takej inštitúcie ako je Múzeum SNP z neodbornosti vlastne vo všetkých oblastiach jeho činnosti je priznanie nekompetentnosti samotného ministerstva kultúry. Pretože ak by to tak bolo, tak by ministri kultúry museli konať. Nič také sa však nestalo.

Nemienim tu obhajovať prácu mojich kolegov. Netreba, tá sa vie obhájiť sama. Za nami sú výsledky. Vidia ich všetci, len ministerstvo kultúry nevidí. Asi je slepé. Doteraz nám nikto nepovedal, prečo niekomu na rezorte kultúry zavadziame. Dokonca dodnes nám nikto oficiálne neoznámil plánovanú zmenu. Asi vôbec nevadí, že kvôli tomu abdikovala podpredsedníčka Múzejnej a galerijnej rady, že jej predseda podpísal petíciu Múzea SNP. Nevadí, že kvôli tomuto dala výpoveď riaditeľka odboru múzeí, galérií a knižníc ministerstva kultúry. Nič sa nedeje, veď ako povedali ministerka kultúry a minister obrany terajší a budúci zriaďovatelia rozhodli. Nevedel som, že sa to takto robí. Vraj sa tak stalo po zrelej úvahe odborníkov. Kto však tí odborníci sú, to sa nikto nedozvedel. Koniec koncov, čo nás do toho.

Petíciu Múzea SNP podpísalo doteraz viac ako 4 tisíc ľudí. Medzi nimi množstvo významných osobností z kultúrneho, politického aj spoločenského života. Pravicovo aj ľavicovo orientovaných. Výsledky zverejníme na začiatku budúceho týždňa. Poviem pravdu: dúfame, že nás podporia najvyšší predstavitelia Slovenskej republiky. Akceptovať názory mienkotvorných osobností by predsa len mali.

Vyzval som pani ministerku kultúry a pána ministra obrany, aby prišli do Múzea SNP a prediskutovali svoje rozhodnutie so zamestnancami múzea. Jaroslav Naď to prisľúbil a ako ho poznám tak príde. Týmto opätovne vyzývam Natáliu Milanovú, aby sa osobne zoznámila s našou činnosťou a spolu s ňou radi uvítame aj tých odborníkov, ktorí prišli s myšlienkou zmeny zriaďovateľa Múzea SNP z kultúry na obranu. Tešíme sa na ich skorú návštevu a aj na ich odborné argumenty.

Najskôr mysli a potom argumentuj!

03.11.2020

Celoplošné testovanie výrazne polarizovalo slovenskú spoločnosť. Nejdem teraz polemizovať o jeho potrebnosti alebo nepotrebnosti. Skôr ma zaráža spôsob argumentácie jeho odporcov, ako aj jeho zástancov. Odporcovia prirovnávajú celoplošné testovanie a jeho realizáciu s obdobím Slovenského štátu, ktorý z rasových dôvodov potláčal občianske práva rasovo prenasledovaných [...]

O zodpovednosti politických strán

08.04.2020

Vláda hľadá finančné prostriedky na zvládnutie koronavírusu a následkov z neho vyplývajúcich. Škrtá sa v zásade všade a všetko. Politické strany hovoria o zodpovednosti a o tom, že sa máme všetci pripraviť na horšie časy.. Naozaj by som uvítal, keby sa tak začali správať aj politické subjekty. Z hľadiska výsledku volieb dostali všetky politické strany, ktoré [...]

Koniec 2. svetovej vojny

08.05.2019

Naozaj neviem, či sa dá napísať niečo nové o 8. máji 1945, o konci 2. svetovej vojny v Európe. Vieme, že koniec vojny to ešte nebol. Stále prebiehal konflikt v Pacifiku, ktorý tragicky vyvrcholil v Hirošime a Nagasaki, aby bol zavŕšený vstupom Sovietskeho zväzu do tohto konfliktu v Číne a podpísaním kapitulácie Japonska 2. septembra 1945. Až potom nastal pokoj [...]

fico, kaliňák

Fico a Kaliňák sa pre kauzu Súmrak obrátili na Žilinku. Chcú, aby využil paragraf 363

13.08.2022 12:00

Fico tiež kritizoval policajného prezidenta Štefana Hamrana, ktorý podľa neho kryje zločincov na Národnej kriminálnej agentúre.

Moskva

Odliv mozgov z Ruska je príležitosťou pre Západ. A nielen ekonomickou

13.08.2022 11:37

Bývalý analytik americkej CIA Kent Harrington sa domnieva, že Rusi v zahraničí môžu vytvoriť spoločenstvo, ktoré potom môže komunikovať s Rusmi v ich vlasti a teoreticky aj ovplyvniť ich postoje.

Odra / Ryby /

Ekologická katastrofa: Do rieky Odra mali vypustiť chemický odpad, uhynuli tony rýb

13.08.2022 09:59

Poľský premiér Morawiecki v reakcii na udalosť vyzval šéfa vodohospodárskeho úradu a šéfa úradu životného prostredia, aby s okamžitou platnosťou opustili svoje funkcie.

Stará vojenská munícia Trenčianske Teplice

Muníciu už mali bratia vo zveráku, otec prišiel v pravej chvíli

13.08.2022 09:00

Hory okolo Trenčianskych Teplíc môžu ukrývať viac vojenskej munície ako potok, v ktorom sa pred pár dňami našla nefunkčná časť.

Stano Mičev

Snažím sa myslieť ľavicovo...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 11
Celková čítanosť: 30247x
Priemerná čítanosť článkov: 2750x

Autor blogu

Kategórie